Katės dresūra

 

Galbūt šis įrašas pasieks tuos, kurie slapta svajoja keliauti su savo kate/ katinu, tačiau vis nedrįsta to padaryti arba bijo pasiryžti… Mes teigiame, kad kelionės su katėmis yra įmanomos, o gauti įspūdžiai žodžiais negali būti aprašyti. Paskaitykite pasidalintame įraše kačių dresūros pagrindus, o jeigu susidomėjote, sekite Lunos puslapį, nes dalinsimės naudingais patarimais, pastebėjimais bei pasakosime apie savo kelionių įspūdžius tiek gamtoje, tiek mieste! 🐾

—-

Internete apstu nuotraukų ir video įrašų, kuriuose šeimininkai džiaugiasi savo katinų neįtikėtinais pasiekimais. Vieni jų kartu kopia į kalnus, kiti stovyklauja, skrenda lėktuvu, plaukia kanojomis, išnarsto Amerikos Didžiuosius Kanjonus, eina prie Niagaros krioklio ar tiesiog ilsisi didžiausių pasaulio miestų cementinėse džiunglėse. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad džiaugtis katino draugija išvykos metu nėra sunku – pasiimi savo katiną, kažkiek pripratini prie pavadėlio, kelioms valandoms „įmeti“ į savo namo/ buto kiemą – štai ir viskas – katinas susipažinęs su išoriniu pasauliu ir jūs jau galite keliauti ir kartu ieškoti nuotykių (!).

Realybė kitokia – norint pilnavertiškai džiaugtis katino draugija aktyvaus laisvalaikio metu, reikia įdėti daug laiko, kantrybės ir pastangų. Čia ir prasideda tiek jūsų, tiek jūsų augintinio transformacija. Taip, dresuojant katiną, turi pasikeisti ir jūsų elgesys.

𝗣𝗶𝗿𝗺𝗮𝘀 ž𝗶𝗻𝗴𝘀𝗻𝗶𝘀. Daug kas priklauso nuo katino charakterio. Jeigu katinas yra sėslus, nesidomi tuo, kas dedasi už jūsų buto/ namo sienų, jam yra gera savo saugioje ir pažįstamoje erdvėje, gali būti, kad jis nenorės su jumis keliauti ir kartu ieškoti nuotykių. Kita vertus, jeigu katinas yra smalsus, domisi išoriniu pasauliu ir rodo norą eiti į lauką, gali būti, kad jis mėgausis aktyvių išvykų metu. Su tokio temperamento katinais bus lengviau dirbti. Prisiminkite, kad katino nepriversite kažko daryti prieš jo norą!

Antras žingsnis. Dresūra. Nėra teisingo ar klaidingo kelio dresuojant katiną, tiesiog su jaunesniais kačiukais bus paprasčiau dirbti. Vyresni katinai reikalauja daugiau kantrybės, užsispyrimo ir laiko, bet viskas yra įmanoma! Prieš pirmą kartą einant į lauką, katiną pripratinkite prie petnešų ir pavadėlio! Prie petnešų prisekite katino duomenis ir savo telefono numerį! Pratinimas prie petnešų gali užtrukti nuo kelių valandų ar net savaitės – viskas priklauso nuo katino temperamento. Čia galima būtų rašyti atskirą įrašą, tačiau šįkart į pratinimą prie pavadėlio nesigilinsiu. Patartina, kad katinas visada turėtų saugią zoną, kurioje galėtų pasislėpti kažko išsigandus ar pavargus. Jūs turite katiną supažindinti su jo kelionine kuprine dar būnant namie.

𝗧𝗿𝗲č𝗶𝗮𝘀 ž𝗶𝗻𝗴𝘀𝗻𝗶𝘀. Katino pažindinimas su pasauliu. Prisiminkite, kad katinas turi jausti kuo mažiau streso, todėl aplinka turi būti labai rami – jokių pašalinių garsų, besibūriuojančių žmonių ar gyvūnų. Net žymiausi katinai, dabar vadinami „katinais tyrinėtojais“ ir turinčių kelis milijonus sekėjų, apie savaitę pratinosi prie lauko garsų sėdėdami po krūmais.

𝗞𝗲𝘁𝘃𝗶𝗿𝘁𝗮𝘀 ž𝗶𝗻𝗴𝘀𝗻𝗶𝘀. Pastebėjus, kad katinas apsiprato prie naujos aplinkos, pats laikas trumpoms kelionėms aplink jūsų namus į ramią pievą. Pratinkite katiną prie kuprinės. Jam pasijutus nesaugiam, iškart paimkite ant rankų arba įdėkite į kuprinę. Kuo katinas mažiau jaus streso, tuo greičiau adaptuosis prie kelionių. Nesugriaukite tarpusavio pasitikėjimo tarp jūsų ir katino, nes jį bus sunku atstatyti. Prisiminkite, kad kiekvienas mažas žingsnelis katino dresūroje rodo didelį nueitą kelią.
.
Sėkmės, nenuleiskite rankų ir dresuokite savo mylimus augintinius! Apdovanojimo jausmas, kartu išėjus į lauką, yra nenupasakojamas ❤️

Autorė: Aliona Špakova ir katė Luna. Lunos nuotykius sekite Instagram paskyroje @lunaltcat bei jos asmeniniame Fb puslapyje Luna – ypatinga katė iš Lietuvos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *