Ambasadoriai – alternatyvus būdas prisidėti prie gyvūnų gerovės Lietuvoje

 

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Dar visai neseniai, norėdami praleisti daugiau laiko su savo augintiniu ne namuose, kartu išeiti vakarienės ar pietų, puodelio kavos ar apsipirkti, turėdavote gerai pasukti galvas– draugiškų gyvūnams kavinių, restoranų, parduotuvių ir kitų vietų tekdavo gerai paieškoti tiek dideliuose, tiek mažesniuose miestuose. Tačiau augant gyvūnų mylėtojų poreikiams bei aktyvumui, o kartu – ir verslo atsakingumui bei inovatyvumui, vietų, kuriuose esate laukiami su savo augintiniais, sparčiai daugėja – vien šiuo metu Lietuvoje jų galima suskaičiuoti apie devynis šimtus. Tai – vienas iš projekto „Draugiški Gyvūnams“ tikslų ir siekiamybių.

Organizacijos VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, kurios tikslas – ne tik spręsti gyvūnų gerovės problemų priežastis, bet ir skatinti visuomenės sąmoningumą, projekto dėka galite lengvai ir patogiai rasti vietas savo mieste, kuriose būsite laukiami su savo augintiniais. Projektą atstovauja ambasadoriai skirtinguose miestuose, jų užduotis – ieškoti gyvūnams draugiškų vietų, bendrauti su jų savininkais bei vadovais, bei, žinoma, kurti teigiamą gyventojų nuomonę apie augintinius viešose vietose. Šiuo metu juos sutikti galite Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Visagino, Kupiškio ir Tauragės miestuose.

„Su savo šunimi daug keliauju, lankausi kavinėse bei kitose vietose: turguje, pašte, parduotuvėse ir pan. Todėl dažnai pagalvodavau, jog būtų smagu tokių vietų savo mieste, Panevėžyje, turėti kuo daugiau. Tapusi viena iš projekto ambasadorių džiaugiuosi, jog tokios iniciatyvos padeda pakeisti žmonių požiūrį į šunis – mažėja diskriminacija dėl veislės bei išvaizdos. Visada norėjau pakeisti žmonių, mąstančių, jog geriausio žmogaus draugo vieta – prie būdos ar voljere, nuomonę. Šuo – šeimos narys ir geriausias draugas, kurio nereikia bijoti. Privalome auginti tokius šunis, su kuriais visi žmonės jaustųsi gerai, o pamatę – nusišypsotų. Tokią aplinką ir padeda kurti projektas „Draugiški Gyvūnams,“- pasakoja Panevėžio miesto ambasadorė Saulė.

Iniciatyvos kuo daugiau laiko su savo augintiniu praleisti ne tik laisvalaikio metu, bet ir darbe, sulaukusios nemažo populiarumo užsienyje, skinasi kelią ir Lietuvoje. Tai formuoja šiuolaikiškos, draugiškos įmonės įvaizdį, kurioje darbuotojai gali jaustis laisvai, lyg namuose, patiria mažiau streso bei yra geresnės nuotaikos.

„Augintiniai į mūsų biurą užsuka tada, kada patogu ar būtina šeimininkams – susiklosčius tam tikroms asmeninėms aplinkybės arba tiesiog norint paįvairinti darbo dieną. Niekada nekilo minčių, jog tai galėtų trukdyti darbui, nes daugybė „Mars“ korporacijoje atliktų tyrimų rodo, kad augintiniai praskaidrina biuro atmosferą, priverčia padaryti pertraukėlę ir išeiti į lauką, šyptelėti rašant svarbų elektroninį laišką. Sąmoningai įsigytas ir atsakingai prižiūrimas augintinis niekada niekam nesutrukdys. Mums patinka, jei augintiniai jaučiasi šeimininko darbe kaip namie, ir jų menkų pražangų neprisimename,“- gerąja patirtimi dalinasi UAB „Mars Lietuva“ korporacinių reikalų vadovas regionui Mindaugas Rupšys.

„Projekto sėkmės paslaptis – jame dalyvaujantys žmonės: tiek draugiškų gyvūnams vietų savininkai ar vadovai, tiek ir mūsų ambasadoriai. Pastarųjų atliekamas darbas yra vienas iš alternatyvių būdų prisidėti prie gyvūnų gerovės idėjų platinimo visoje Lietuvoje,“ – teigia VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“  vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė.  Anot jos, svarbu, jog augintiniai su šeimininkais praleistų kuo daugiau produktyvaus ir įdomaus laiko, o šios iniciatyvos dėka tai įgyvendinti tampa vis paprasčiau.

Norėdami prisidėti prie projekto savo mieste (tapti gyvūnams draugiška vieta ar vienu iš ambasadorių), susisiekite el.paštu draugiski@ggi.lt. Iniciatyvoje dalyvauti kviečiami asmenys, turintys socializuotą augintinį ir mėgstantys kartu su juo aktyviai leisti veiklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *