Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Protesto akcija „Fejerverkai? Ačiū, NE!”

2022-09-24 @ 17:30 - 19:30

𝐏𝐫𝐨𝐭𝐞𝐬𝐭𝐚𝐬 𝐩𝐫𝐢𝐞𝐬̌ 𝐦𝐚𝐬𝐢𝐧𝐢̨ 𝐩𝐢𝐫𝐨𝐭𝐞𝐜𝐡𝐧𝐢𝐤𝐨𝐬 𝐧𝐚𝐮𝐝𝐨𝐣𝐢𝐦𝐚̨ „𝐅𝐞𝐣𝐞𝐫𝐯𝐞𝐫𝐤𝐚𝐢? 𝐀𝐜̌𝐢𝐮̄, 𝐍𝐄!”
Ar mums tikrai reikia pramogos kitų kančios sąskaita?
Lietuva, tu gali geriau. Žmonės, mes galime geriau!
🔜 Prisijunkite prie protesto akcijos š.m. rugsėjo 24 dieną 17:30 prie Vingio parko Vilniuje, kurios tikslas – paskatinti maksimalų fejerverkų naudojimo mažinimą.
Kvieskime visus Lietuvos miestus atsisakyti fejerverkų savo šventėse. Švieskime vieni kitus, kad ir gyventojai pirotechnikos naudotų kuo mažiau. O pradėkime nuo fejerverkų festivalio Vilniuje, kuris rugsėjo 24 d. Vingio parką drebins masiniais sprogimais 😡
Išsigandę miško gyvūnai bus priversti bėgti kuo toliau ir ieškoti saugaus prieglobsčio. Paukščiai turės palikti savo lizdus. Kaimynystėje gyvenantys vilniečiai sėdės apsikabinę išsigandusius vaikus ir pabūgusius augintinius. Išgirdę sprogimus čia gyvenantys ukrainiečiai dengsis pakaušius ir kris ant žemės, bandydami išvengti atskriejančių bombų. O visi kiti tiesiog kvėpuos ore pasklidusiais teršalais. Visa tai – dėl komercinio renginio.
Vilniečiai, ar tikrai norime gyventi mieste, kuriam visos šios pasekmės nerūpi? Ar tikrai tokį pavyzdį turi rodyti sostinė Lietuvai?
Vilniaus miesto savivaldybė dar 2021 m. pažadėjo, kad daugiau renginių, kuriuose masiškai šaudomi fejerverkai, sostinėje nebus.
Pažadai taip ir liko pažadais, todėl kviečiame gyventojus išreikšti savo nuomonę protesto akcijoje.
Dėl leidimo protestui išdavimo kreipėmės į Vilniaus miesto savivaldybę, laukiame patvirtinimo.
🟥Jei svarstėte galimybę dalyvauti „fejerverkų šventėje”, kviečiame susipažinti su žemiau pateiktais argumentais ir šios minties atsisakyti.
🟥 Jau turite bilietus? Visi kartais klystame. Svarbiausia laiku suprasti, kad kažkieno pramoga negali būti organizuojama kitų kančios sąskaita. Suplėšykite bilietus ir prisijunkite prie mūsų.
Kodėl ne tik Vilnius, bet ir visa Lietuva turėtų atsisakyti masiško fejerverkų naudojimo?
➡️ Pirotechnikos naudojimas kelia triukšmo taršą, dėl kurios kenčia silpniausieji – sergantys asmenys, vaikai, senjorai, karo pabėgėliai, naminiai ir laukiniai gyvūnai.
➡️ Pirotechnikos naudojimas lemia aukštą kietųjų dalelių, sieros, chloro ir kitų cheminių junginių koncentraciją, o ši – grėsmę dirvožemio ir vandens telkinių būklei bei visuomenės sveikatai.
➡️ Komerciniai renginiai neturėtų būti organizuojami aplinkos ir visuomenės gerovės sąskaita.
➡️ Yra kitų alternatyvų švęsti tyliai ir nekenkiant aplinkai.

Organizer

GGI – Gyvūnų gerovės iniciatyvos, GATO

Venue

Vingio Parkas
M. K. Čiurlionio g. 100
Vilnius, Lietuva
+ Google Map