Susipažinkite su nepaprasta kate keliauninke – Luna. Ji šeimininkų gyvenime atsirado netikėtai – kai priglausta katė 2017 metais atsivedė kačiukų vadą, o jie pamilo vieną iš jų rainą katytę, kuri išsiskyrė savo drąsa, smalsumu, energingumu ir nepaprastu meilumu. Buvo nuspręsta katytę pavadinti Lunos vardu ir ją pasiimti su savimi į Vilnių. Nuo tos dienos, kai Luna atsirado šeimos gyvenime, jie negali ja atsidžiaugti.
Lunai augant pastebėjo jos nepaprastas katės-keliauninkės savybes, todėl nusprendė dresuoti, mokyti ir kartu su savimi imti į nuotykių kupinas keliones. Luna beveik kasdien prašosi būti išvedama į lauką, o kartais pasitaiko spontaniškų naktinių išvykų į Vilniuje esančius parkus.
Šiuo metu Lunai yra treji metai. Per dvejus metus ji aktyviai keliavo – aplankė žymiausias Lietuvos vietas ir apžvalgos bokštus, išnaršė pažintinius takus ir šildė savo pilvuką Lietuvos pajūryje. Ilgiausias vienos dienos maršrutas su Luna – kelionė automobiliu Vilnius-Marcinkonys, Marcinkonys-Vilnius su 10 km žygiu Zackagirio girios pažintiniu taku karštą vasaros dieną. Luna ragavo žemyninės Klonių (Gaidžių) kopos smėlį, letenėles mirkė „Meškos šiknos“ aukštapelkėje.
Įsimintiniausias Lunos poelgis – ėjimas Lajų tako turėklais iki pat apžvalgos bokšto, nes, pasirodo, ji labai mėgsta aukštį ir stačius šlaitus, turėklus. Gražiausias įvykis – Lunos dalyvavimas šeimininkų vestuvėse ir pavyzdinis elgesys. Gražiausia Lunos savybė – pakantumas nepažįstamiems žmonėms. Nepaslaptis, kad išdresuota katė su pavadėliu žmonėms kelia daug nuostabos, todėl sulaukiame labai daug dėmesio. Didžioji dalis smalsuolių, norinčių paglostyti Luną – maži vaikai. Stebėtina, bet kad ir kaip vaikas neapdairiai elgtųsi su kate, ji niekada nieko blogo nėra padariusi. Luna jaučia silpnybę šiltam smėliui – jame maudosi ir intensyviai jį ragauja, mėgsta aukštį (ekstremali katė) ir stebėti judantį vandenį – ne kartą yra įlipusi į upę kad iš arčiau galėtų stebėti vandenį, jį paliesti. Nemėgsta veterinarų.
Ateityje planuojama pailginti kelionių su Luna trukmę bei keliauti į užsienį. Šeimos aistra – kalnai, tad gali būti, kad kada nors skaitysite pasakojimą kaip Luna užkariauja kalnus.
Lunai tapus ambasadore ji rodys pavyzdį, kad katės nėra sėslūs namų gyvūnai, nes nori jus įkvėpti ir parodyti keliavimo su katėmis galimybes bei to teikiamus malonumus. O dar geriau, jeigu keliaudami atras „Draugiškas Gyvūnams“ vietas!

Lunos nuotykius sekite Instagram paskyroje @lunaltcat bei jos asmeniniame FB puslapyje Luna – ypatinga katė iš Lietuvos.