Su jumis sveikinasi penki keliautojai ir nuotykių ieškotojai – Šmėkla, Medutis, Milis-Tušas, Dracul ir Debesėlis. Jie – neįprasta jaunų keturkojų trijulė iš Vilniaus, kuri patvirtina, kad šuns ir katės draugystė tikrai įmanoma.

Medutis – vidutinio dydžio šuo iš prieglaudos. Tiksliau, pagal DNR testą „Eastern European Village Dog“ be jokių veislių priemaišų. Jis išsilaikė BH-VT egzaminą, moka traukti žmogų važiuojant paspirtuku. Energijos niekada nepritrūksta, tad figūrą išlaiko sportišką. Bet turi ir didžiausią priešą – šaltį. Medutis yra šaltmirio geriausias pavyzdys, todėl miega po duknomis ir žiemą vaikšto su keliais paltais.

Šmėkla – ilgaplaukė pelėdžiukė – juoda kaip smala su geltonomis apvaliomis akimis. Moka vaikščioti tiek su petnešomis, tiek su antkakliu. Tik atvykus iš prieglaudos, įsimylėjo Medutį, o ne šeimininkę. Švelnaus balselio, kaip ir pačio charakterio. Labiausiai ją traukia gilūs miškai.

Milis-Tušas, arba tiesiog Milis – tai užsilikęs kačiukas iš  buvusių laikinų globotinių. Murkia nuo kiekvieno prisilietimo ir myli žmones. Tad kai jam suėjo 7 mėnesiai, buvo nuspręsta pasilikti visam laikui. Taip pat išmokytas vaikščioti su pavadėliu ir petnešomis. Geriausiai jaučiasi vaikščiodamas miesto žaliuose plotuose.

Dracul Panter Adal-Asgul – tai oficialiai vienintelis FCI kangalas Lietuvoje. Milžiniškas, nerangus, bet energingas ir be galo draugiškas primityvus molosas. Jo dalyvavimas parodose neretai būna ta priežastis, dėl kurios keturkojų kompanija aplanko kitas šalis, pratestuoja viešbučius. Pagrindinė šio, 80 cm ties ketera siekiančio šuns užduotis – prižiūrėti kates sode ir pasivaikščiojimų metu. Bet Dracul sau rado ir naują gyvenimo tikslą – būti plikai nuglostytam baruose bei kavinėse.

Debesėlis – jauniausias  šeimos narys. Tai didelis, storas pūkuotas pilkai baltas katinas. Kažkada gelbėtas iš mirties nagų, kai buvo atgabentas vos vieno mėnesio ir smarkiai sušalęs. Dabar tai pats nagliausias uodegos nešiotojas namuose. Jei tik bus maisto, nesvarbu ar ant stalo, ar šuns nasruose – Debesėlis bėgs griūdamas to maisto vogti. Dar jam patinka nusisavinti megztinus ir minkyti tešlą užsilipus ant šeimininkų vidurnaktį. Kaip ir kitos katės, dresuotas vaikščioti su pavadėliu, petnešomis ir antkakliu. Mėgstamiausia išvykos vieta – svečiuose.

Visi keturkojai plaukioja baidare, eina į ilgus pasivaikščiojimus tiek miške, tiek mieste. Tupi kavinėse, kol šeimininkė mokosi paleontologijos ir geria kavą. Katės niekada nepamiršta savo GPS antkaklių, nes pavadėlis su antkakliu nėra garantas, kad nepasimes. Jie tikisi, jog jų fotoreportažai apie draugiškas gyvūnams vietas pravers kitiems nuotykių ieškotojams!